YENİDEN MERHABA

Yeniden merhaba diyoruz çünkü; Ekol Zeytin bir dolu yenilik ile yeniden karşınızda. Dünya akıl almaz bir hızla yenilikleri getiriyor karşımıza. Alışkanlıklarımız , bakış açımız, teknoloji yenileniyor, her yeni gün hayal bile edemediğimiz yenilikler getiriyor beraberinde. Ve bu yeniliklere ayak uydurabildiğiniz sürece başarılı oluyorsunuz. Bunun için Ekol Zeytin olarak bizler, yeni açılımlarla hizmet vermemiz gerektiğini düşünerek 2010 yılı hedeflerimizi belirledik. Eylül 2009 itibariyle yeni fabrikamızda üretime başladık ve fabrikamızı en yeni üretim teknolojisi ile donattık. Ambalajlı üretimimize önem vererek ambalaj çeşitlerimizi yeniledik. Bugüne kadar zeytini sadece yeşil, siyah, çizik, sele… diye ayıran tüketicilerimize alternatif tatlar yaratmak için çalışmalar başlattık ve çok yeni bir zamanda raflarda kendini gösterecek sürpriz lezzetler yarattık. Ve son olarak, sizler bu yeniliklerden haberdar olun diye, web sitemizi yeniledik. Her şey yenilenirken tek bir şeyin değişmemesine özen gösterdik. O da “KALİTE”…

FABRİKA

Sektörünün en modern üretim tesislerinden birine sahip olan Ekol Zeytin; fabrikasını Türkiye’nin en iyi zeytinlerinin yetiştiği bir bölge olan Bursa’nın Orhangazi ilçesinde konumlandırmıştır. 5250 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Ekol Zeytin üretim tesisleri, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Makine parkı kapsamında yer alan zeytin üretim hattı makinesi ile; kalibrasyon işleminden geçirilen zeytinler önce yıkanmakta, daha sonra sapları alınmakta, yumuşak ve rengi dönük olan zeytinler ayrılmakta ve zeytinler tekrar yıkanmaktadır. Hat boyunca dört kez yıkanan zeytinler, daha sonra kurutulmaktadır. Sele zeytin için yağlanması yapılan zeytinler, daha sonra ambalajlanarak ve sevkiyata hazır hale gelmektedir. Ekol Zeytin üretim tesislerinde yukarıda bahsi geçen üretim hattından iki adet bulunmaktadır. Yine makine parkı kapsamında yer alan vakum ambalaj makinesi, 20 gramdan 5 kiloya kadar vakum ambalaj yapabilecek özelliklerdedir. Bunun yanı sıra Ekol Zeytin üretim tesislerinde bir de zeytin ezme makinesi yer almaktadır.

LABORATUVAR

Ekol Zeytin, her şeyden önce geleneksel yöntemlerle değil bilimsel yöntemlerle üretim yapmakta ve gücünü tüketici beklentilerini iyi değerlendirip onlara her zaman kaliteli, lezzetli, taze ve hijyenik ürünler vermeyi ilke edinmesinden almaktadır. Ar-ge birimlerini sürekli aktif ve dinamik tutan Ekol Zeytin, tarımsal ürünün 12 ay boyunca aynı kalitede olmasını asgari ölçüde sağlayabilmek için, düzenli olarak çalışmalar yürütmekte, ürünlerin bakteri üremesine engel olacak hijyenik ortamı sağlamaktadır. Fermantasyon havuzlarının düzenli olarak kontrolünün yapıldığı Ekol Zeytin üretim tesislerinde, üretimle ilgili aksayan noktalara en hızlı şekilde müdahale edilmektedir.

DEPOLAMA

Ekol Zeytin’in Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alan üretim tesislerinde üretilen zeytinler, üretim tesislerinde ambalajlanıp Ankara’daki Ekol Zeytin Depolarına getirilmektedir. Ekol Zeytin lojistik birimlerini Ankara’da konumlandırmış ve firma yaklaşık 10 yıldır dağıtımını Ankara’daki depoları üzerinden yapmaktadır. 4800 metrekarelik bir alana kurulu olan depolarda zeytinler, son derece hijyenik bir ortamda bekletilmektedir.

LOJİSTİK - DAĞITIM

Ekol Zeytin lojistik merkezi Ankara’da 4800 metrekarelik bir depolama alanına konumlandırılmıştır. Lojistik tesislerinde Ekol Zeytin dışında bayilik ve dağıtım organizasyonu da mevcut olan markanın tüm dağıtımları bu organizasyon ile yapılmaktadır. Ulusal market zincirlerinden Bim, Real ve Bizim Toplu Tüketim’in tedarikçi markasıyız. Ülker için Besler markalı ürünlerin üretimini yapan firma, aynı zamanda Aytaç için Aytaç markalı zeytin üretimi de yapmaktadır.

SATIŞ NOKTALARI

Ekol Zeytin’in özenle üretilen zeytinlerini tatmak için marketinizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Ekol Zeytin, Türkiye’deki tüm ulusal ve yerel marketlerde bulunmaktadır. Türkiye’deki satış ağının yanı sıra yurtdışında Kıbrıs, Suudi Arabistan, Irak, İran, Malezya ve Almanya’da da Ekol Zeytin satış noktaları yer almaktadır.

ONLINE MAĞAZA

Değişen dünya düzenine ayak uydurmak amacıyla Ekol Zeytin olarak online satışlarımızın yapılabileceği bir çalışmaya devam ediyoruz.