YENİDEN MERHABA

Toprak yüzyıllar boyunca işlense de, zaman hızla geçse de, lezzet ve kalite yıllardır Ekol Zeytin’de hiç değişmedi.

İşte şimdi “Ekol Zeytin” tüm doğallığı ve gelenekselliği ile karşınızda…

Peki bu doğallığı ve kaliteyi nasıl sağlıyoruz?

Ekol Zeytin, toprağın verimini ağaca, ağacın bereketini dalındaki zeytin meyvesine, zeytindeki şifayı da sofralara en güzel ve en doğal halde sunmayı hedeflemektedir.

İlk olarak yıllardır coğrafyada yer alan asırlık Gemlik türü zeytin ağaçlarının geleneksel dokusunu ve doğallığını bozmadan hasat ederek bizim için değerli olan tüketicilerimize ulaştırıyoruz.

2009 yılında başladığımız bu serüvene günümüzde hem teknolojin verdiği imkanlar hem de dijitalleşen dünya ile gücümüze güç katmaya devam ediyoruz. Bu iki detayla birlikte geleneklerimizden kopmayıp gerçek Gemlik Zeytinini sizler için üretmekten mutluyuz.

Topladığımız zeytinleri bölgenin zeytin merkezi MARZİM ’de bulunan modern üretim fabrikamızda hijyen eksiği olmadan işleyip taze şekilde ve hızlı lojistik ağımız aracılığıyla tüm yetkili bayilerimize sevk edip, bizim zeytinlerimizi tüketmeyi seven müşterilerimize ulaştırıp keyfini çıkarmalarını sağlıyoruz. Bu sırada Ar-Ge çalışmalarımızı sağlayarak daha iyi olabilecek, potansiyelli bir ürünün araştırmaları için de çalışıyoruz. İşte bu sebeple tüketicilerimiz en iyi zeytini Ekol Zeytin’den tüketebiliyor. Ekol Zeytin günümüzde 81 ilde müşteriler ile buluşabiliyor. Aynı zamanda online satış aracılığıyla da 81 ile gönderim yapabiliyoruz.

Doğanın bize verdiğini en doğal şekilde sizlere sunmaktan çok heyecanlıyız.

FABRİKA

Sektörünün en modern üretim tesislerinden birine sahip olan Ekol Zeytin; fabrikasını Türkiye’nin en iyi zeytinlerinin yetiştiği bir bölge olan Bursa’nın Orhangazi ilçesinde konumlandırmıştır. 5250 metrekarelik bir alan üzerine kurulu olan Ekol Zeytin üretim tesisleri, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmıştır. Makine parkı kapsamında yer alan zeytin üretim hattı makinesi ile; kalibrasyon işleminden geçirilen zeytinler önce yıkanmakta, daha sonra sapları alınmakta, yumuşak ve rengi dönük olan zeytinler ayrılmakta ve zeytinler tekrar yıkanmaktadır. Hat boyunca dört kez yıkanan zeytinler, daha sonra kurutulmaktadır. Sele zeytin için yağlanması yapılan zeytinler, daha sonra ambalajlanarak ve sevkiyata hazır hale gelmektedir. Ekol Zeytin üretim tesislerinde yukarıda bahsi geçen üretim hattından iki adet bulunmaktadır. Yine makine parkı kapsamında yer alan vakum ambalaj makinesi, 20 gramdan 5 kiloya kadar vakum ambalaj yapabilecek özelliklerdedir. Bunun yanı sıra Ekol Zeytin üretim tesislerinde bir de zeytin ezme makinesi yer almaktadır.

LABORATUVAR

Ekol Zeytin, her şeyden önce geleneksel yöntemlerle değil bilimsel yöntemlerle üretim yapmakta ve gücünü tüketici beklentilerini iyi değerlendirip onlara her zaman kaliteli, lezzetli, taze ve hijyenik ürünler vermeyi ilke edinmesinden almaktadır. Ar-ge birimlerini sürekli aktif ve dinamik tutan Ekol Zeytin, tarımsal ürünün 12 ay boyunca aynı kalitede olmasını asgari ölçüde sağlayabilmek için, düzenli olarak çalışmalar yürütmekte, ürünlerin bakteri üremesine engel olacak hijyenik ortamı sağlamaktadır. Fermantasyon havuzlarının düzenli olarak kontrolünün yapıldığı Ekol Zeytin üretim tesislerinde, üretimle ilgili aksayan noktalara en hızlı şekilde müdahale edilmektedir.

DEPOLAMA

Ekol Zeytin’in Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alan üretim tesislerinde üretilen zeytinler, üretim tesislerinde ambalajlanıp Ankara’daki Ekol Zeytin Depolarına getirilmektedir. Ekol Zeytin lojistik birimlerini Ankara’da konumlandırmış ve firma yaklaşık 10 yıldır dağıtımını Ankara’daki depoları üzerinden yapmaktadır. 4800 metrekarelik bir alana kurulu olan depolarda zeytinler, son derece hijyenik bir ortamda bekletilmektedir.

LOJİSTİK - DAĞITIM

Ekol Zeytin lojistik merkezi Ankara’da 4800 metrekarelik bir depolama alanına konumlandırılmıştır. Lojistik tesislerinde Ekol Zeytin dışında bayilik ve dağıtım organizasyonu da mevcut olan markanın tüm dağıtımları bu organizasyon ile yapılmaktadır. Ulusal market zincirlerinden Bim, Real ve Bizim Toplu Tüketim’in tedarikçi markasıyız. Ülker için Besler markalı ürünlerin üretimini yapan firma, aynı zamanda Aytaç için Aytaç markalı zeytin üretimi de yapmaktadır.

SATIŞ NOKTALARI

Ekol Zeytin’in özenle üretilen zeytinlerini tatmak için marketinizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Ekol Zeytin, Türkiye’deki tüm ulusal ve yerel marketlerde bulunmaktadır. Türkiye’deki satış ağının yanı sıra yurtdışında Kıbrıs, Suudi Arabistan, Irak, İran, Malezya ve Almanya’da da Ekol Zeytin satış noktaları yer almaktadır.

ONLINE MAĞAZA

Değişen dünya düzenine ayak uydurmak amacıyla Ekol Zeytin olarak online satışlarımızın yapılabileceği bir çalışmaya devam ediyoruz.